Trawersy

Transportując ładunek o wyjątkowo dużych gabarytach lub nieregularnym kształcie, musimy skorzystać ze specjalnego sprzętu, który pozwoli nam ściśle kontrolować wszystkie wykonywane manewry. To nie tylko kwestia wygody, ale – przede wszystkim – bezpieczeństwa. Do tego właśnie służą belki trawersowe, które znajdziecie w naszym internetowym sklepie.

 

Dzięki wielu punktom zaczepienia, do belki można przymocować nawet bardzo długie ładunki, którymi wyjątkowo trudno jest zręcznie manipulować. Współpracują one ściśle z innymi akcesoriami stosowanymi w urządzeniach dźwignicowych: zawiesiami, hakami, szeklami, uchwytami i pozostałymi częściami wyposażenia.

 

Obsługa i konserwacja

To sprzęt, który służy do wykonywania różnego rodzaju prac przeładunkowych i transportowych. Wykorzystuje się je do podnoszenia dużych płyt, blach, podkładów kolejowych. Oprócz popularnych belek, istnieją także trawersy o innej konstrukcji i sposobach przeznaczenia: np. do wózka widłowego czy worków typu big-bag. Można się także spotkać z modelami próżniowymi oraz specjalnymi, skonstruowanymi z myślą o konkretnym zadaniu, charakteryzującymi się m.in. specyficznym rozstawem haków.

 

Czy trawersy podlegają obowiązkowi przeprowadzania okresowych przeglądów technicznych? Oczywiście! Tego wymaga dyrektywa określająca wymogi w zakresie bezpieczeństwa i obowiązująca producentów maszyn na terenie Unii Europejskiej. Przegląd konserwacyjny należy przeprowadzać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Obsługujący sprzęt są ponadto zobowiązani do jego bieżącej kontroli, tj. przed każdym planowanym użyciem.

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do skontaktowania się z nami poprzez formularz kontaktowy na podstronie Kontakt, telefonicznie lub mailowo.

kontakt